Японці вперше запускають приватну ракету в космос

Японці вперше запускають приватну ракету в космос

Interstellar Technologies – японська компанія з дослідження космосу планує запуск ракети Momo. Це перший політ японської ракети, що виготовлена приватною компанією.

Ракета Momo заввишки 8, 5 м; діаметр апарата – 50 см, вага – приблизно 250 кг. Літальний пристрій може доставити до 10 кг вантажу на висоту 130 км і 20 кг вантажу на висоту 120 км. Політ триватиме приблизно десять хвилин, включно з 4 хвилинами мікрогравітації. Запуск ракети відбудеться 29 липня, на острові Хоккайдо. Ракета здійснить суборбітальний політ. «Приземлиться» ракета Momo за допомогою парашута посеред океану.

Interstellar Technologies використовує рідинні двигуни. Це вказує на те, що компанія збирається запустити ракети і в орбітальні польоти. Компанія планує до 2020 р. розробити ракету, яка зможе доставляти на орбіту невеликі супутники. 

Двигун ракети використовує етанол як паливо та рідкий кисень як окислювач. Однак двигун не надто потужний: тяга ракети – всього 12 кН. Для порівняння: реактивна тяга кожного з дев’яти двигунів Merlin 1-D, якими оснащені американські ракети-носії Falcon 9 SpaceX, дорівнює 845 кН.

Попри те, що США все ж лишається країною з найбільшою кількістю компаній із дослідження космосу (як приватних, так і державних), японці не збираються відставати. У 1997 році група ентузіастів організували Interstellar Technologies. Судячи з результатів, за 20 років існування японська приватна компанія досягла неабиякого успіху. 

Джерело: Arstechnica 

comments powered by Disqus
 
Top