У Google поглибили дослідження у сфері термоядерного синтезу

У Google поглибили дослідження у сфері термоядерного синтезу

Google та Tri Alpha Energy (ТАЕ), найбільша у світі компанія з дослідження ядерної енергетики, нарешті мають результати партнерства. Дві організації об'єднали свої зусилля у 2014 році, сподіваючись, що алгоритми Google для машинного навчання можуть поглибити дослідження плазми та наблизити людство до енергії термоядерного синтезу.

У ТАЕ відзначили, що експериментальна складність плазмових досліджень полягає в тому, що для них потрібні розширені обчислювальні мережі. Температура іонів утричі перевищує температуру електронів, тому плазма виходить далеко за межі теплової рівноваги. Йдеться про понад трильйон частинок. Навіть у Google немає ресурсів, які могли б точно обробити дані досліджень ТАЕ.

Результат співпраці Google та ТАЕ – унікальне рішення «Оптометричний алгоритм», який «поєднує» автоматизовану систему і… людину. Відповідно до алгоритму, система видає декілька результатів дослідження. У своє чергу, вчені та експерти остаточно вирішують подальшу долю дослідження. Новий метод посприяв неабиякому поступу дослідження термоядерної енергії. Вченим вдалося досягти 50-відсоткового зниження швидкості втрати енергії і при цьому збільшення температури іонів та загальної енергії плазми у плазмовому генераторі.

Після завершення дослідження ТАЕ вдалося побудувати новий плазмовий генератор. Google і TAE і далі експериментуватимуть із новим плазмовим генератором. В обох компаніях сповідаються, що зможуть виробляти електроенергію з термоядерного синтезу щонайбільше за 10 років.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top