Унікальний дрон-трансформер створили у Сінгапурі

Унікальний дрон-трансформер створили у Сінгапурі

Студенти Сінгапурського університету технологій та дизайну розробили модель безпілотного літального апарата з унікальною роторною системою-трансформером – Transformable HOvering Rotorcraft (THOR).

За словами розробників, конструкція  THOR заснована на моделі монокоптера 1913 р. THOR поєднує елементи конструкції літальних апаратів із фіксованим крилом і апаратів із вертикальним зльотом. Гібридний апарат може використовувати лопаті основного гвинта замість крил.

THOR функціонує у режимі «літака», коли лопаті основного гвинта «зафіксовуються» у крило. А в режимі «дрона» крила починають працювати як ротори. Така конструкція дає змогу здійснювати тривалі польоти. При цьому коптер вирізняється чудовою маневреністю.

Завдяки особливій, легкій конструкції THOR значно ефективніший, ніж більшість сучасних монокоптерів, які чудово працюють у режимі «зависання», але не можуть перевозити вантаж на довгих відстанях. THOR – чудовий дрон для спостереження за місцевістю та водночас ефективний «літак» для швидкого перевезення багажу.

Сільське господарство, спостереження та оперативна доставка вантажу – основні сфери, де дрон-трансформер буде найефективнішим, – відзначають сінгапурські винахідники. Поки що THOR – лише концепт. Розробники визнають, що модель потребує допрацювань, оскільки перехід від одного режиму до іншого не дуже плавний. 

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top