Роботу-пилососу HOM-BOT Turbo+ присвоїли рівень інтелектуального розвитку «Дитина»

Роботу-пилососу HOM-BOT Turbo+ присвоїли рівень інтелектуального розвитку «Дитина»

16 років тому компанія LG випустила перший роботизований пилосос, який став абсолютним проривом в індустрії. Через роки експериментів в області роботизованої побутової техніки розробники LG створили революційний пилосос HOM-BOT Turbo+, визнаний найбільш «людиноподібним» пристроєм згідно з дослідженнями лабораторії робототехніки та інтелектуальних систем при Сеульському національному університеті (SNU Robotics Lab).

Штучний інтелект лежить в основі створення всіх сучасних роботів і має різні визначення, одне з яких – це здатність отримувати та засвоювати накопичений досвід. Усупереч усталеним стереотипам із науково-популярних книг і голівудських фільмів, роботам зі штучним інтелектом не обов'язково бути «розумними». Важливо, щоб вони виконували певну роботу. Більшість сучасних роботизованих пилососів має здібності до навчання. Але, згідно з результатами SNU Robotics Lab, не всі роботи-пилососи знаходяться на одному когнітивному рівні розвитку.

SNU Robotics Lab провела тестування роботів-пилососів провідних виробників у категоріях сприйняття, оцінювання, активності та в результаті класифікувала три рівня інтелектуального розвитку. Пилосос LG HOM-BOT Turbo+ отримав найбільш позитивні відгуки, а експерти присвоїли йому рівень «Дитина» (інші рівні – «Мавпа» і «Дельфін»), тому що здатність до навчання LG HOM-BOT Turbo+ відповідає розвитку 6-7-річної дитини. Використання LG техніки надточної нейронної мережі (CNN) дозволяє пристрою відрізняти людину від домашньої тварини шляхом аналізу збережених зображень. Завдяки впровадженню технології LG DeepThinQ точність сприйняття і судження стали основними аспектами діяльності високоефективного штучного інтелекту. За допомогою даного технологічного рішення пристрій «переріс» рівень «Мавпа», на якому знаходився два роки тому.

LG HOM-BOT Turbo+ із підтримкою DeepThinQ має низку переваг, серед яких можливість не тільки визначати перешкоди і планувати пересування найбільш зручним маршрутом, а й можливість розрізняти живі та неживі об'єкти. Наприклад, LG HOM-BOT Turbo+ легко розпізнає в кімнаті людину і продовжить роботу, як тільки та зійде з маршруту прибирання. Однак, натрапивши на перешкоди у вигляді меблів або інших непереміщуваних предметів, робот-пилосос просто об'їде їх і продовжить прибирання в звичайному режимі. Ці аналітичні здібності були високо оцінені SNU Robotics Lab як виняткові характеристики для даної категорії пилососів.

comments powered by Disqus
 
Top