Киснева терапія допомогла оживити мозок маленької потопельниці

Киснева терапія допомогла оживити мозок маленької потопельниці

Лікарі можуть досить швидко запустити серце людини, яка нещодавно потонула. А от відновити її вражений мозок - неможливо. Але донедавна. Американським лікарям вдалось оживити мозок 2-річної постраждалої за допомогою кисневої терапії.

Лікарі з медичного коледжу Нового Орлеану та з університету Північної Дакоти розповіли, що серце дівчини зупинилося після того, як вона потонула у басейні. Її реанімували, а під час проведення МРТ лікарі виявили глибоке пошкодження сірої речовини. Дівчинка більше не могла говорити, ходити або реагувати на голоси.

Для лікування дівчинки доктор Пол Харч, директор гіпербаричної медицини в LSU Health, застосував метод нормобаричної оксигенації. Пацієнту, що лежить у спеціальній камері, вводять чистий кисень під нормальним тиском, що дорівнює тиску на рівні моря. Після трьох тижнів лікування, дівчинці назначили вже гіпербаричну кисневу терапію із тиском у 1,3 атмосфер. Загалом лікування тривало впродовж десяти тижнів. Дівчина стала більш уважною, рух кінцівок відновився, вона почала розмовляти, сміятися, їсти, відслідковувати рух очима.

Це безсумнівно перспективна та обнадійлива історія, але лікарі визнають, що вони досягли успіху завдяки молодому віку дівчини. Синергія кисневої терапії та великої кількості гормонів у молодому мозку позитивно впливає на зниження запалення та відновлення клітин.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top