Японці розробили робота-помічника для астронавтів

Японці розробили робота-помічника для астронавтів

Агентство аерокосмічних досліджень Японії (JAXA) розробило модель роботизованого дрона-«помічника», мета якого – допомагати астронавтам на міжнародних космічних станціях. Дрон має назву «Int-Ball». У JAXA вже опублікували перші фото і відео, які зробив Int-Ball на МКС.

Сфероподібний дрон переміщається на МКС самостійно або ж контролюється з Землі. Int-Ball здійснює фото- і відеозаписи в режимі реального часу і одразу ж передає дані на Землю. Це дає змогу оперативно аналізувати проблеми і пропонувати можливі рішення для астронавтів на МКС.

У JAXA наголошують, що такий роботизований помічник може «заощадити» час астронавтів. Кожен із членів екіпажу витрачає приблизно 10% робочого часу на фото- і відеофіксацію різноманітних неполадок обладнання, а потім передає ці дані на Землю, щоб там дали більш точну оцінку проблеми. Відтепер такою діяльністю займатиметься дрон Int-Ball, а в астронавтів буде більше часу для власних досліджень.

Int-Ball доставили на МКС 4-го червня в капсулі Dragon SpaceX. Відтоді він «живе» на МКС – «Кібо». Cфероподібний дрон, якій плавно літає всередині МКС, має дійсно фантастичний вигляд; дрон дещо схожий на героїню мультфільму «ВОЛЛ-І» – Єву. Своїм виглядом Int-Ball однозначно здатен поліпшити настрій астронавтів серед космічних буднів.

Джерело: Engadget 

comments powered by Disqus
 
Top