Історичний політ Джуно над Юпітером

Історичний політ Джуно над Юпітером

Автоматична міжпланетна станція Джуно (Юнона), запущена НАСА в 2011 р. для дослідження найбільшої планети Сонячної системи, здійснила епохальний політ над найпомітнішою особливістю Юпітера – так званою Великою червоною плямою (ВЧП) – гігантською бурею, що завширшки приблизно 16.000 км.

У НАСА офіційно підтвердили, що 10 липня безпілотний зонд пролетів 9000 км над ВЧП. Джуно вдалося зробити декілька фотографій таємничої бурі, що триває століттями; НАСА обіцяють оприлюднити фото, щойно отримають. Планується, що фотографії надійдуть за декілька днів.

Упродовж польоту літальному апарату вдалося досягнути максимально близької відстані до Юпітера. З офіційного повідомлення космічного агентства відомо, що станція Джуно пройшла на відстані 3,500 км від «верхніх хмар» бурі. За словами вчених, ВЧП протягом останніх років суттєво зменшується в розмірах. При тому, що зараз площа бурі більша, ніж розміри Землі (див. фото). Шторм дещо стишується і це дає змогу більше дізнатися про структуру атмосфери Юпітера, а також про його клімат загалом.

Відповідно до бюджету, зонд повинен перебувати поблизу Юпітера до зими 2018, однак з огляду на перспективу досліджень, ймовірно, місія триватиме і далі.

Джерело: Newatlas, NASA  

comments powered by Disqus
 
Top