Найкраща архітектура 2017 року за версією WAF: тенденція до екологічності та енергозаощадження (фото)

Найкраща архітектура 2017 року за версією WAF: тенденція до екологічності та енергозаощадження (фото)

Всесвітній фестиваль архітектури (WAF) оголосив шорт-ліст щорічного конкурсу на найкращу будівлю. Серед номінантів – проекти від всесвітньовідомих студій, як от: французька архітектурна студія BIG і архітектурне бюро Захи Хадід, а також будівлі від маловідомих архітекторів.

WAF відбувається вже десятий рік поспіль і щороку об’єднує найкреативніших архітекторів звідусіль. Цього року на конкурс надійшло 434 проекти з 68 країн. Найбільше учасників із Великої Британії, США, Австралії і Туреччини.

Французька студія BIG представила на конкурсі унікальний житловий комплекс – плаваючий студентський гуртожиток у Копенгагені. Комплекс площею 680 кв.м., має велику терасу на даху і садовий майданчик. Будівля оснащена сонячними батареями і енергоефективною системою теплоізоляції.

Житловий будинок площею 233 кв.м від архітекторів в’єтнамської студії Vo Trong Nghia передбачає ефективне використання площі і ресурсів. Ретельно продуманий інтер’єр і оптимальне розташування зон гарантує великій сім’ї зручне перебування у помешканні. Особливості будівлі додають «внутрішній» і «зовнішній» сади, які забезпечують затінок і прохолоду.

Архітектурне бюро Захи Хадід навіть після смерті легендарної архітекторки вражає неймовірними розробками. У короткому списку фіналістів WAF – морський порт у Салерно (Італія). Розробники порівнюють свій проект із устрицею. Зручно організований внутрішній простір дає змогу відвідувачам вільно пересуватися між терміналами.

До фіналу конкурсу вийшов проект житлового комплексу в Алеппо (Сирія) для тих, хто втратив будинок через військові атаки. Житловий комплекс із влучною назвою «Shelter on Edge» (Притулок на краю).

Також у фіналі:

будівля ветеринарної аптеки в Хімендзі (Японія) – спільна робота двох студій Matsuya Art Works і KTX.

Ще одна будівля в Японії (Токіо): проект вирізняється ефективним використанням озеленення.

Природна вентиляції будівлі готелю у В’єтнамі.

Найвища у світі оглядова Вежа The British Airways i360 у Брайтоні (Велика Британія).

Серед фіналістів – ще одна розробка студії Захи Хадід – порт в Антверпені. Будівля порту нагадує величезний скляний корабель.

Каплиця на території лікарні у м. Памбуджан (Філіппіни); за словами розробників, каплиця у вигляді складених долоней під час молитви.

Також у шорт-лісті концепт пішохідного мосту в Берліні від архітектурної студії Spans Associates.

Оновлений дизайн паризького універмагу Printemps. Крізь атріум відвідувачі мають змогу побачити усі рівні будівлі.

Деревяний павільйон із назвою «Усмішка», розташований на території лондонського коледжу мистецтв.

Проект автомобільного музею в Лос-Анджелесі.

Національна опера в Чжухаї (Китай), студія CR Institute of Architectural & Urban Design.

WAF – фестиваль, який задає певні вектори розвитку архітектури і модних тенденцій. Фінал конкурсу пройде в Берліні, в листопаді 2017 р. Більше фото можна переглянути на сайті фестивалю.

Джерело: Newatlas, WAF

comments powered by Disqus
 
Top