Унікальна екологічна яхта Energy Observer вирушила у навколосвітнє плавання

Унікальна екологічна яхта Energy Observer вирушила у навколосвітнє плавання

Energy Observer – судно, яке працює на чистій енергії сонця, вітру і води вирушило у навколосвітню подорож і уже досягло першого пункту призначення – Парижа.

Високотехнологічне судно із назвою «Енергетичний спостерігач» – унікальна розробка французьких винахідників. Energy Observer – перше у світі судно, яке працює на чистій, відновлювальній енергії. Первинними джерелами живлення судна є сонячні панелі та вітряні турбіни. Однак найбільш інноваційна технологія живлення яхти – водневий двигун, який шляхом електролізу перетворює морську воду на ефективне паливо. Це паливо застосовується тоді, коли погодні умови не дають змогу використовувати енергію вітру чи сонця.

Яхта зробила першу зупинку в Парижі. Це один зі 101 пунктів, які має «відвідати» Energy Observer упродовж шестирічної подорожі. Основна мета розробки Energy Observer – показати, що відновлювальна енергетика – не менш ефективна і практична, ніж традиційна. Місію Energy Observer підтримала ЮНЕСКО. Розробники та члени екіпажу стверджують, Energy Observer – абсолютно автономне судно, яке зможе обійти земну кулю за будь-яких погодних умов.

Інша мета проекту – протестувати інноваційну енергетичну технологію на воді у різних кліматичних поясах. Така перевірка, за словами розробників, дасть змогу ефективніше втілити цю технологію на суші.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top