Бджоли допоможуть створити камери нового покоління

Бджоли допоможуть створити камери нового покоління

Нещодавні суперечки з приводу кольору сукні пов’язані із «константністю кольору». Сучасні камери не мають здатності визначити справжній колір об’єкта при зміні кольору освітлення. А ось бджоли, як і люди – здатні. Особливості очей комах допоможуть розробити камери, що здатні краще сприймати природнє освітлення.

Для бджіл проблема «константності кольору» має життєве значення, адже вони мають визначати колір потрібної квітки в будь-яких умовах освітлення, чи то ліс на зорі, чи то - в сутінках.

Австралійські вчені розгадали загадку бджіл. Кожна медоносна комаха має на голові 2 звичайних і 3 додаткових простих ока – оцелії, кожне з яких містить пару рецепторів кольору. Вони і допомагають бджолам точно виміряти колір навколишнього освітлення.

Нове дослідження може допомогти розробити камери, які краще працюватимуть в умовах природнього освітлення. Вчені припускають, що якщо вбудувати у камеру два невеликих датчика кольору освітлення, то справжній колір об’єкта буде ідентифікований за більшості умов освітлення. Дослідники сподіваються на інтеграцію обчислювальних моделей і в камери дронів та роботів.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top