Телескоп, крізь який можна побачити гравітаційні хвилі

Телескоп, крізь який можна побачити гравітаційні хвилі

Вчені з Варвікського університету (Велика Британія) створили телескоп, у який можна побачити гравітаційні хвилі – брижі простору-часу, що рухаються зі швидкістю світла. Унікальний телескоп розташований в обсерваторії університету – на острові Ла Палма (Іспанія).

Телескоп синхронізовано працюватиме з супутниками американської обсерваторії LIGO (лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія) і Європейського космічного агентства, які повідомлятимуть про ймовірність хвиль, а телескоп у відповідь налаштовуватиме «зір» у конкретній ділянці неба. Телескоп дасть змогу зробити нові відкриття, пов’язані з гравітацією, чорними дірами, викривленнями простору-часу та іншими таємничими аспектами Космосу.  

Існування гравітаційних хвиль офіційно було підтверджене 11 лютого 2016 р. американською обсерваторією LIGO, де у вересні 2015 р. зафіксували сигнал злиття двох чорних дір, кожна з яких масою приблизно 30 сонячних. Злиття відбулося 1,3 млрд років тому, на відстані понад мільярд кілометрів від Землі, однак сигнал дійшов до Сонячної системи лише тепер. Сенсаційне відкриття гравітаційних хвиль підтвердило загальну теорію відносності Ейнштейна про те, що гравітація в просторі поширюється за допомогою хвиль.  

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top