Нові «розумні вікна» живляться сонячною енергією (відео)

Нові «розумні вікна» живляться сонячною енергією (відео)

Група вчених із Принстонського університету розробила нову технологію виробництва «розумних вікон». Прозорі сонячні елементи у склі поглинають сонячну енергію, яка і живить систему.

Вже впродовж багатьох років розробляються різноманітні системи «розумних вікон», які живляться від акумуляторів або електромережі. Команда вчених Принстонського університету покращила цю технологію, розробивши сонячні елементи, які поглинають ближнє УФ-світло. А це означає, що сонячні елементи можуть бути прозорими і займати ту ж площу, що і звичайне скло.

«Нова технологія – це інтелектуальне управління всього спектру сонячного світла», - каже автор дослідження та інженер Юе-Лін Лу. Її колега Ніколас Деві додав: «Бездротові «розумні» покриття можна наклеювати на вікна будинку або квартири з внутрішньої сторони. Ви зможете управляти кількістю сонячного світла у будинку за допомогою додатку на телефоні – це дозволить дистанційно підвищувати енергоефективність, робити перебування комфортніше і охороняти особисте життя».

Команда демонструє технологію у своєму відео:

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top