Хакерська атака на мозок – можлива, – американські вчені

Хакерська атака на мозок – можлива, – американські вчені

Чимало хакерів заявляють про можливість «відчитування» паролів доступу просто з людського мозку. Щоб перевірити гучні заяви, вчені з Університету Алабами в Бірмінгемі (США) провели експеримент, несподіваний результат якого змушує задуматись про пошуки надійнішого способу захисту даних. Науковці підтвердили, що отримання (чи радше викрадення) інформації з мозку людини – цілком реальне.

Пристої, що здатні «читати думки» зараз мають вигляд галогенних електроенцефалографів. Вони були розроблені зокрема для медичних цілей: керування інвалідною коляскою, протезованими кінцівками. Однак так само, на думку вчених із Університету Алабами, за допомогою пристроїв можна шахраювати і викрадати конфіденційні дані.

В експерименті взяли участь 12 волонтерів. Учасникам одягнули гарнітуру у вигляді електроенцефалографів і запропонували ввести низку паролів у текстовому полі. Іншими словами, учасники відтворювали реєстрацію і створення облікового запису на будь-якому ресурсі. Інноваційне ПЗ змогло «проаналізувати» хвилі в мозку і на їхній основі запросто відгадати паролі. Шанси на відгадування чотиризначного PIN-коду зменшились від 1:10 000 до 1:20, а шестизначного - від 1:500 000 до 1:500.

«З огляду на часте використання подібних гарнітур у різних сферах, цілком ймовірно, що їх можуть застосовувати хакери», – заявив Нітеш Саксена, один із ініціаторів експерименту. Крім того, цілком можливо, що найближчим часом хтось винайде пристрій завбільшки з горошиною, який виконуватиме ті самі функції.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top