Безтросовий ліфт, який рухається в різних напрямках (відео)

Безтросовий ліфт, який рухається в різних напрямках (відео)

Німецький концерн із виробництва ліфтів, ескалаторів та інших сталевих конструкцій ThyssenKrupp розробив ліфт Multi, який може рухатися як по вертикалі, так і по горизонталі. Мульти-ліфт – найбільша інновація з часів винайдення тросового ліфта.

Мульти-ліфт без тросів, рухається завдяки лінійним двигунам, які встановлені у рельсах на стінах шахти. Іншими словами, це маглев-ліфт, який працює за принципом вакуумного руху, як і швидкісний поїзд Hyperloolp. Концепт ліфта був представлений ще в 2014 р. І тепер, після двох років будівництва, розробники нарешті запустили випробувальну башту (розташовану у м. Ротвайль) та повнофункціональний блок Multi. Ліфт випробують на швидкості до 10 м / c.

Лінійні двигуни не тільки дадуть змогу ліфтам рухатись по горизонталі, а й збільшити кількість кабін, що особливо зручно для багатоповерхових хмарочосів. Інша перевага інноваційного ліфта – менша конструкція і, відповідно, менші розміри шахти. Відтак, система безтросового ліфта може «звільнити» чималу площу будівлі. Така особливість відкриє архітекторам нові можливості для проектування і втілення несподіваних дизайнерських рішень.

Перший маглев-ліфт з’явиться у Берліні, будівництво хмарочоса East Side Tower завершиться у 2019 р. За чутками, встановлення системи безтросового ліфта обійдеться щонайменше у п’ять разів дорожче, ніж традиційного.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top