Сонячне опріснення води можливе!

Сонячне опріснення води можливе!

Дослідники розробили нову технологію, яка може відокремити процес опріснення морської води від електромережі взагалі. Вся модульна система забезпечується кількома сонячними батареями.

У 2015 році дослідники з Університету Райса почали працювати над технологією «нанофотоніка у сонячній дистиляції». Суть методу полягає в тому, що водяна пара пронизується з гарячого відсіку до холодного через мембрану, яка проціджує солі. Енергозатрати значно менші, адже вода може бути гарячою, а не кипіти постійно.

Пізніше дослідники вдосконалили систему - об’єднали мембрану із наночастинками, які перетворюють світло в тепло. Електроенергія потрібна лише для запуску насосу, а все інше робить сонячне світло. «Енергоефективність зросла на 17.5 кВт/м², а дебіт води зріс до 6 л/м² за годину», - заявила дослідниця Кілін Лі з Університету Райса.

Модульна система буде надзвичайно корисною для населення регіонів з гострим дефіцитом прісної води. Вона легко може замінити і сучасну технологію опріснення у більш ніж 18 000 установок в усьому світі.

Джерело: Engadget

comments powered by Disqus
 
Top