Портативний каяк для більших можливостей під час подорожей

Портативний каяк для більших можливостей під час подорожей

Канадські винахідники розробили модель компактного каяка. Човен легко складається у зручний чохол-рюкзак, який запросто поміщається в багажник мініатюрного Smart. Каяк – удосконалена версія старішої моделі Trak. Виробництвом займатиметься однойменна компанія.

Корпус каяка – своєрідні «ребра»-балки з надміцного карбону. Така конструкція дозволила суттєво зменшити вагу човна до 19 кг. Завдяки спеціальній гідравлічній системі корпус обтягується поліуретановою шкірою – матеріал, який часто використовують для військових цілей. Розкладений човен довжиною майже 5 м. У зібраному стані – це рюкзак, розміром 104х48х23 см. 

Інноваційна байдарка витримає веслувальника, вагою від 45 до 100 кг. Розробники стверджують, що веслувальник почуватиметься цілком комфортно у такому човні протягом декількох днів. Зібрати каяк можна за 10 хвилин.

На старті проектування розробники намагалися створити каяк, який був би універсальним і надійним насамперед у функціональному плані. А портативність і компактність не були основними критеріями. Однак тепер винахідники стверджують, що каяк може підкорити всю земну кулю. З одного боку, його можна брати в далекі подорожі у літак або поїзд, і з іншого – це універсальний транспорт для будь-яких умов. Його можна налаштувати на потрібні погодні та водні умови, скеровуючи балансир та змінюючи ватерлінії.

До розробок і тестування каяка долучився професійний веслувальник Джеймі Шарп. Усього за три години стартап зібрав необхідну суму на платформі краудфандинга Kickstarter. Каяк зявиться у продажу в лютому 2018 р. і коштуватиме близько 2, 500 дол США.

Джерело: Newatlas  

comments powered by Disqus
 
Top