Toyota розробляє датчик, який попереджуватиме про серцевий напад

Toyota розробляє датчик, який попереджуватиме про серцевий напад

Аварії, спричинені серцевим нападом у водіїв – не рідкість. Щоб запобігти таким нещасним випадкам, спеціалісти Toyota спільно з дослідниками Мічиганського університету почали розробляти спеціальну систему моніторингу, яка попереджуватиме про серцеву аритмію та ймовірність інфаркту.

За словами розробників, найскладніше – вбудувати створену систему в автомобіль у такий спосіб, щоб вона відфільтровувала зайві шуми і хвилі та стежила виключно за серцебиттям. Ймовірно, найоптимальніше встановити спеціальні датчики у кермо, сидіння або ремінь безпеки.

Toyota і Мічиганський університет працюють над алгоритмом, відповідно до якого оброблятимуться отримані дані в режимі реального часу. Однак поки невідомо, як пристрій діятиме, якщо все-таки надійде інформація про підвищене серцебиття і прийдешній інфаркт. Вочевидь, інформування водія про серцевий напад лише додасть стресу; так само вимушена зупинка автомобіля не зможе вберегти постраждалого.

Можливо, пристрій орієнтований на автомобілі майбутнього, машини зі штучним інтелектом, які просто змінять напрямок руху і відвезуть водія до лікарні.   

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top