Гігантський безпілотник на сонячних батареях може перебувати у польоті декілька днів

Гігантський безпілотник на сонячних батареях може перебувати у польоті декілька днів

Інженери з Китайської академії аерокосмічної аеродинаміки (CAAA) розробили величезний безпілотник. БПЛА із назвою «Caihong-Т 4» (СНО-Т4) уже пройшов перші випробування.

Літальний апарат із 40—метровим розмахом крил (більше, ніж Boeing 737) може літати на висоті до 30 км, максимальна швидкість пристрою – 200 км / год. Попри досить великі габарити, дрон важить усього близько 400 кг, завдяки легкому корпусу з карбону і пластику.

Завдяки ефективному використанню відновлювальних джерел енергії, дрон здатен перебувати в польоті декілька днів поспіль. Уночі, за словами розробників, дрон живитиметься від вбудованих батарей. Caihong-Т 4 – один із небагатьох безпілотних, який підкорив таку висоту.

Бізпілотник призначений для використання для різних цілей – як цивільних, так і військових. Він може здійснювати контроль за сільськогосподарськими угіддями, акваторіями водойм, інформувати про стихійні лиха, непередбачувані природні явища. Крім того, Caihong-Т 4 ефективний під час рятувальних місій і військових операцій.

Розробники дрона стверджують, що така модель у майбутньому цілком може замінити супутники. СНО-Т4 може забезпечувати зв'язок для літаків дальньої авіації та кораблів.

Джерело:  Popular Science

comments powered by Disqus
 
Top