Воднева енергетика дозволяє дронам-літакам вертикального зльоту і посадки знаходитись у повітрі 6 годин

Воднева енергетика дозволяє дронам-літакам вертикального зльоту і посадки знаходитись у повітрі 6 годин

У Wirth Research представили дизайн свого самокерованого літака з ротором із нахилом, що дозволяє здійснювати вертикальний зліт та посадку. Компанія заявила, що її нова безпілотна літальна система є першою в світі, що використовує легкі водневі паливні елементи для поєднання дальньої дистанції та екологічності.

Щоб досягти 6-годинної тривалості польоту при повному корисному навантаженні, буде використане джерело живлення зі значно більш високою щільністю енергії в порівнянні з літій-іонними акумуляторами. У той час як звичайні акумулятори мають ємність 200 Вт·год/кг, сінгапурська компанія HES пропонує легковажні водневі паливні елементи, ємністю 700 Вт·год/кг.

Високе співвідношення енергії до ваги дозволяє дрону злітати і приземлятися вертикально, під час перевезення великого вантажу. Такий потенціал знадобиться для основного призначення літака - картографування місцевості. Зазвичай, для подібної місії дрон потрібно оснастити великою кількістю всіляких датчиків, включаючи стереоскопічні камери високої роздільної здатності, точні інфрачервоні сенсори, радар світлового виявлення і визначення місцевості.

Окрім цього, дрон можна використовувати для перевірки трубопроводів і кабелів, спостереження за силами безпеки або під час операцій з розмінування. Однак, коли такий апарат злетить у небо - залишається загадкою.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top