Новий метод лікування хвороби Паркінсона – стимуляція мозку без хірургічного втручання

Новий метод лікування хвороби Паркінсона – стимуляція мозку без хірургічного втручання

Глибинна стимуляція мозку дає шанс на життя людям із хворобою Паркінсона, епілепсією, обсесивно-компульсивним розкладом. Однак така операція надскладна і передбачає багато ризиків. Вчені відкрили новий спосіб стимуляції мозку, який не потребує втручання, а відтак є значно безпечнішим.

Новий спосіб стимуляції розробили дослідники з Массачусетського технологічного інституту. Стимуляція здійснюється через електроди, які розміщують на голові пацієнта. Електроди передають високочастотний електричний розряд у мозок.

Перевага методу в тому, що розряд не шкодить тим ділянкам мозку, крізь які він проходитиме, а стимуляція здійснюватиметься суто на пошкодженому місці. Крім того, інноваційна стимуляція може не лише відновити нейронну активність мозку, а й покращити поведінкові реакції.

Віднедавна вчені все більше схиляються до того, що розлади психомоторики «зосереджені» у конкретній ділянці мозку, тому новий метод лікування, на думку дослідників із МТІ, може допомогти людям із хворобою Паркінсона, яка зараз вважається невиліковною.   

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top