Рукавиці з «м’язами» передають тактильні відчуття (відео)

Рукавиці з «м’язами» передають тактильні відчуття (відео)

Американські вчені розробляють те, що дозволить відчути більше, ніж справжні відчуття. Вони створили легкі та гнучкі рукавички, які імітують опір, який би ви відчули, торкаючись до реального об'єкта.

Зазвичай, коли ми хочемо відчути справжній тактильний зворотний зв'язок в умовах віртуальної реальності, ми використовуємо спеціальні контролери. Вони вібрують у відповідь на дотик до віртуальної поверхні. А дослідники Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили спеціальні рукавиці, які передають тактильні відчуття. Експеримент з VR піаніно показує, як датчик Leap Motion виявляє рухи користувача у реальному світі. Комп'ютер визначає, як ці рухи співвідноситимуться з об'єктами у віртуальному світі і відповідно до цього активує рукавиці.

Все це стало можливим завдяки пневматичним м’язам McKibben, які складаються з латексних трубок, вкритих плетеними волокнами. Трубки розташовуються на тильній стороні долоні уздовж кожного пальця. Під час руху пальців, трубки наповнюються повітрям і скорочуються, створюючи відчуття опору для кінцівок.

В даний час дослідники працюють над розробкою більш дешевих та компактних рукавиць, які будуть оснащені вбудованим датчиком, замість Leap Motion.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top