Фізики створили камеру, здатну бачити усі види випромінювання

Фізики створили камеру, здатну бачити усі види випромінювання

Графен і квантові точки допомогли фізикам з Іспанії створити цифровий сенсор, який здатен сприймати УФ, інфрачервоне та видиме світло водночас. Графен-CMOS технологію можна використовувати у виробництві систем безпеки, смартфонів, систем спостереження за навколишнім середовищем тощо.

Науковці з Інституту фотонних наук , що у Барселоні, створили цифровий сенсор, який складається з трьох шарів. На світлочутливу матрицю наклеюється шар чистого графену, на який, в свою чергу, наносяться квантові точки.

В кінцевому результаті вчені отримали датчик з зображенням високої роздільної здатності. Сенсор чутливий до великого спектру електромагнітних хвиль, починаючи з УФ-випромінювання, довжиною від 300 нм, закінчуючи інфрачервоним випромінюванням, довжиною до 2000 нм.

Технологія комплементарних метало-оксидних напівпровідників буде застосовуватись у виробництві надійних та доступних кишенькових камер, смартфонів, систем управління вогнем, пасивних приладів нічного бачення та камер нічного спостереження, автомобільних датчиків, систем медичної візуалізації та для моніторингу навколишнього середовища.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top