Винахід американських дослідників може допомогти людям із паралічем, отриманим унаслідок інсульту

Винахід американських дослідників може допомогти людям із паралічем, отриманим унаслідок інсульту

Дослідники з Вашингтонського університету почали випробовувати новий пристрій – Ipsihand, який може «перезапустити» пошкоджені після інсульту ділянки мозку і відновити контроль над знерухомленими частинами тіла.

Ipsihand створений у вигляді шолома, який одягають на голову пацієнта і браслета, який одягають на паралізовану кінцівку. Пристрій «відчитує» намір людини зробити певний рух і посилає відповідний сигнал на браслет. Зазвичай, якщо після інсульту паралізована права нога або рука, то це свідчить про те, що пошкодилась ділянка мозку у лівій півкулі, і навпаки. За словами розробників, Ipsihand «тренує» непошкоджені частини мозку, щоб ті взяли на себе функції пошкоджених ділянок.

Пристрій був протестований на пацієнтах, які пережили інсульт. Пацієнтам запропонували використовувати Ipsihand близько двох годин принаймні п’ять днів на тиждень. Більшість учасників експерименту продемонстрували неймовірні результати і вже за 12 тижнів використання пристрою змогли відновити контроль над знерухомленою кінцівкою.

Ipsihand «створює нові зв’язки в мозку, завдяки яким непошкоджена частина мозку візьме на себе керування паралізованою рукою», – заявив Ерік Лейтхард, один із основних розробників пристрою. Результати експерименту вказують на те, що людський мозок більш податливий і керований, аніж можна було уявити. А відтак вчені на шляху до відкриття нових способів відновлення втраченої мозкової діяльності.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top