Перший етап на шляху до створення супертелескопу

Перший етап на шляху до створення супертелескопу

Дослідники розпочали будівництво найбільшого у світі телескопу (39 м.) з оптичним та інфрачервоним діапазоном. Для цього комплексу розроблена спеціальна багатодзеркальна оптична система, що на сьогоднішній день не має аналогів.

Вчені ще на один крок наблизились до розуміння внутрішніх процесів Всесвіту. Надзвичайно великий телескоп ELT дозволить детальніше досліджувати екзопланети, чорні діри, природу темної енергії та процес формування галактик.

Супертелескоп буде знаходитись на вершині г. Сьєрро Армасонес (3046 м.) у Чилі. Місце відрізняється великою кількістю безхмарних ночей та низьким рівнем світлового забруднення. Діаметр головного дзеркала становитиме 39 м. Конструкція, загальна вага якої 5000 тонн, буде розташована під куполом, діаметром 85 м. Гігантський телескоп використовуватиме адаптивну оптику, щоб забезпечити максимально якісні зображення – у 16 разів чіткіше, ніж це робить «Габбл».

Гендиректор Європейської південної обсерваторії Тім де Зеу сподівається, що нові відкриття із ELT надихнуть людей на вивчення науки, технологій та на роздуми про наше місце у Всесвіті. Запуск ELT заплановано на 2024 рік.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top