Boeing створить багаторазовий космічний безпілотник для DARPA

Boeing створить багаторазовий космічний безпілотник для DARPA

Авіаконцерн Boeing разом із DARPA (управління перспективних розробок міноборони США) розроблять, побудують та протестують космічний надзвуковий апарат XS-1. Він має забезпечити виведення на орбіту супутників масою до 1360 кг. Новий надзвуковий апарат спростить та знизить вартість відправки супутника на орбіту.

Перша фаза програми – розробка концепції. Boeing повідомляє, що за зовнішнім виглядом та функціоналом Phantom Express буде схожий на шатл. Він злітатиме вертикально, а приземлятиметься – горизонтально. В апарат помістять недорогу щабель, яка буде «вистрибувати» з шатла у космосі, розмістить супутники і згорить в атмосфері.

DARPA планують завершити другу фазу програми до кінця 2019 року. Успіх дозволить довести собівартість одного запуску до $5 млн.

Третя фаза запланована на 2020 рік і передбачає проведення до 15 випробувальних польотів. Мета - довести швидкість космоплану без другої щаблини з 5 до 10 Махів, а потім вивести демонстраційну модель супутника масою до 1,36 тонн на орбіту.

Апарат буде оснащений ракетними двигунами Aerojet Rocketdyne AR-22 і розвиватиме швидкість до 12 км/год.

Переглянути візуалізацію Phantom Express у дії ви можете на відео нижче.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top