Робот-паркувальник від французьких розробників (відео)

Робот-паркувальник від французьких розробників (відео)

На парковці паризького аеропорту імені Шарля де Голля почав «працювати» робот, який здатен значно спростити процес паркування. Пристрій був розроблений французькою компанією Stanley Robotics.

Робот у вигляді платформи приймає автомобіль і через систему пошуку знаходить вільне місце, де згодом його паркує. Коли машину потрібно забрати, робот-платформа привозить її назад до власника. За допомогою спеціального сканера «паркувальник» вимірює габарити і розміри автомобіля, і знаходить для нього відповідне місце.

За словами розробників, такий пристрій дозволить ефективно використовувати площу парковки і формувати значно більшу кількість паркувальних місць, адже автомобілі будуть розміщені впритул один до одного. Особливо робот стане в нагоді на парковках аеропортів, де часто через великий потік пасажирів бракує паркувальних місць.

Крім того, використання такого робота заощадить час і пришвидшить сам процес паркування. Робот «володітиме» інформацією про час прибуття пасажира і завчасно привозитиме автомобіль до власника.

Один робот здатен обслуговувати одночасно 400 автомобілів. Поки в паризькому аеропорту працює декілька роботів-паркувальників. Згодом Stanley Robotics планує запустити такі пристрої в інших аеропортах.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top