IBM представила квантові комп’ютери з 16 та 17 кубітами

IBM представила квантові комп’ютери з 16 та 17 кубітами

IBM будує нове покоління комп'ютерів для бізнесу і науки. Компанія планує будівництво комерційної квантової обчислювальної системи IBM Q, яка буде доступна через віддалені сервери.

IBM досягла важливого етапу у розвитку квантових обчислень і представила два нових процесора: з 16 та 17 квантовими бітами. Обидва використовуватимуться у хмарних обчисленнях. Завдяки квантовій механіці, нове покоління комп’ютерів має потенціал бути несумірно швидшим та більш потужним, ніж покоління класичних комп’ютерів.

Попередній класичний комп’ютер з 5 кубітами міг одночасно обробляти 32 можливих значення. Еквівалент нового процесора з 16 кубітами – 65 значень. А комп’ютер з 17 кубітами – найпотужніший серед всіх, що створила компанія IBM на сьогоднішній день.

Впродовж декількох років компанія планує завершити розробку квантового комп’ютера з 50 кубітами або навіть більше. Ключовим показником стане «квантовий об’єм». Він включатиме кількість, зв’язність та якість квантових обчислень.

Нові процесори дозволять дослідникам проводити більш складні експерименти у сферах фармакології, медицини або хімії та відкриють науці величезні перспективи.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top