Інновація від американських винахідників: ультразвукова сушарка для білизни

Інновація від американських винахідників: ультразвукова сушарка для білизни

Тепер не потрібно буде годинами чекати, поки висохне випраний одяг. Дослідники з Національної лабораторії Ок-Ридж (Теннессі, США) розробили модель ультразвукової сушарки, яка може значно скороти час сушіння.

Спеціальні датчики, встановлені всередині пристрою, «перетворюють» електроенергію у високочастотні коливання, завдяки яким працює ультразвукова сушарка. За словами розробників, інноваційна сушарка здатна виконувати завдання вдвічі швидше, ніж звичайна, теплообмінна. Для сушіння одягу в звичайній сушарці потрібно щонайменше 50 хвилин, тоді як в ультразвуковій – 20 хвилин.

Така перевага дозволить скоротити витрати електроенергії і заощадити кошти середньостатистичних американців. Зараз частка електрики, спожитої сушарками становить близько 4% від загального споживання. Ще одна корисна функція сушарки – збереження кольору і структури тканини, які мають властивість псуватися під дією тепла.

Розробки дослідників із Ок-Ридж проводилися спільно з «Дженерал Електрик» і Міністерством енергетики США. Зокрема енергетичне відомство виділило на проект близько 880,000 дол. Очікується, що ультразвукові сушарки з’являться у продажі за декілька років.

Джерело: Businessinsider

comments powered by Disqus
 
Top