Риба-робот визначає якість води

Риба-робот визначає якість води

Вчені розробили робот, який обладнаний біодатчиками для контролю рівня кислотності води. Робот, що імітує плаваючу рибу, зможе виявляти аномалії у реальному часі та контролювати умови рибоводного господарства.

Надзвичайно важливо спостерігати за рівнем кислотності у рибних господарствах, оскільки вони забезпечують близько 50% cвітового споживання риби. Вода з високим рівнем PH – причина стресу і хвороби риб, а за нещодавніми дослідженнями - виходу із ладу інстинкту самозбереження.

Для вирішення проблеми, команда дослідників та науковців об’єдналась, для розробки автономного транспортного приладу з біодатчиком для забезпечення моніторингу та аналізу якості води у рибоводних господарствах в режимі реального часу.

Загальна довжина риби – 30 см без урахування хвоста. Основа прототипу робота вироблена із полікарбонату товщиною 1 мм, а для імітації шкіри був використаний латекс із структурою ребер.

За словами Клаудіо Россі, розробника біоіндукційної риби, ця система забезпечуватиме першою інформацією про екологічні зміни, що дасть змогу контролювати параметри якості води та покращувати роботу рибних ферм, а отже – благополуччя усіх організмів.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top