Армія США випробовує безпілотник для евакуації постраждалих військових

Армія США випробовує безпілотник для евакуації постраждалих військових

ВМС США тестує безпілотник для транспортування постраждалих військових. Розроблений для цієї місії дрон DP14 Hawk – це БПЛА вертикального злету та посадки, який є швидшим, ефективнішим та набагато дешевшим у проведенні рятувальних операцій.

DP14 Hawk нагадує мініатюрний гвинтокрил  CH-47 Chinook. Дрон піднімає до 200 кг, має вантажну довжину 1,8 м та здатен летіти в автономному режимі до 2,5 годин. Крейсерська швидкість безпілотника становить 82 км/ год, а при бічному вітрі здатен летіти до 46 миль в годину.

НА борту DP14 Hawk встановлені бортовий LIDAR, лазерний 3D сканер і передові алгоритми, щоб самостійно орієнтуватися у складних та обмежених умовах. Це дозволить безпілотнику брати участь в передовій розвідці для планування шляху, коригувати курс, уникати перешкод та вибирати місце для посадки.

Для злету і посадки безпілотник може використовувати будь-який природній ландшафт: 15-градусні схили, поля, засніжені та обледенілі ділянки, а забирати постраждалих дрон може також з палуб човнів в океані.

Основне завдання безпілотника DP14 – евакуація постраждалих солдатів та морських піхотинців. В майбутньому армія США планує використовувати безпілотні системи, оскільки їх сила та перевага  в мобільності та низькій ціні вироництва та експлуатації. Безпілотні літальні апарати можуть надавати допомогу в організації медичних операцій в таких складних природних, техногенних чи військових умовах.

На разі розробляється особливий бак, значно менший, ніж в традиційних пілотованих літаках вертикального зльоту і посадки. Малий бак надасть унікальні можливості для медичної логістики порівняно з великими літаками.

Джерело: Defensetech

comments powered by Disqus
 
Top