Вірус грипу, що світиться червоним: нова система тестування на захворювання

Вірус грипу, що світиться червоним: нова система тестування на захворювання

Вчені розробили новий спосіб виявлення вірусу грипу, шляхом зафарбовування ферменту вірусу спеціальним барвником, який забарвлює його в флуоресцентний червоний колір.

Вірус грипу може призвести до летального наслідку, особливо якщо не почати вчасне лікування. Тест-система, розроблена вченими університету Нотр-Дам, дозволить визначити наявність вірусу грипу в організмі та ефективність від призначеної терапії.

Тест спрямований на визначення нейрамінідази, ферменту, який спричиняє поширення вірусу організмом. Якщо нейрамінідаза присутня в організмі – це означає, що людина хвора на грип.

Тест, який винайшли вчені, базується на молекулі фарбника, який надає ферменту нейрамінідаза яскравого червоного флуоресцентного світіння, якщо він є в організмі, і синього – якщо немає. Також тестування допоможе визначити ефективність призначених пацієнту препаратів, що особливо важливу у випадках оперативного лікування.

Нова розробка має велику перевагу над традиційним методом вирощення вірусних культур, оскільки традиційний спосіб потребує декількох днів, а у випадку з грипом швидкість напряму визначає швидкість одужання та навіть збереження життя. Також тестування допоможе швидко відкоригувати спосіб лікування. Наразі вчені ще допрацьовують систему тестування, щоб метод дозволяв визначити не лише наявність вірусу, але і його різновид.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top