Ендоскопічні капсули отримають бездротове живлення

Ендоскопічні капсули отримають бездротове живлення

Вчені представили нове покоління електронних пристроїв для дослідження шлунково-кишкового тракту. Живлення капсул відбуватиметься дистанційно, що дуже важливо при довготривалому лікуванні.

Світу вже відомі медичні гаджети із бездротовим живленням – це підшкірні імпланти. Живлення відбувається за рахунок близького розташування передавача та приймача. Але коли йде мова про дослідження черевної порожнини, постає питання життєдіяльності батареї у пристрої.

Тому вчені винайшли нову технологію, яку назвали «зв'язок з центральним полем». Він працює на більш високих частотах, ніж у ближньому полі, забезпечуючи потужність в два-три рази ефективніше.

Дослідження проводили у лабораторних умовах на прикладі свиней. «Електронні пристрої, які розміщені в шлунково-кишковому тракті протягом тривалого періоду часу, мають великий потенціал, що дозволить удосконалити аналізи та методи лікування пацієнтів», - каже доктор Карло Траверсо, співавтор статті щодо проведеного дослідження. «Перший приклад бездротової передачі енергії до пристрою в шлунку лабораторної тварини – важливий крок до використання технології в клінічній практиці».

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top