Вчені винайшли штучний фотосинтез, який врятує планету від парникових газів

Вчені винайшли штучний фотосинтез, який врятує планету від парникових газів

Науковці з університету центральної Флориди придумали синтетичний матеріал, який перетворює видиме світло від Сонця в сонячне паливо і всмоктує шкідливий С02 з повітря в процесі.

Здатність перетворювати вуглекислий газ в енергію, використовуючи лише енергію сонця, так як це роблять рослини за допомогою фотосинтезу, стане монументальний проривом в дослідженнях в галузі енергетики. Проте допоки дослідження штучного фотосинтезу не давали цінних результатів.

Команда вчених університету центральної Флориди під керівництвом доцента Фернандо Урібе-Ромо визначила технологію та матеріал, що запускають процес схожий з фотосинтезом. За основу науковці взяли титан і додали до нього органічну молекулу які мали слугувати своєрідними світлозбиральними вусиками. Синтетичний матеріал, який бере участь у процесі – N-алкіл-2-амінополіетилентерефталата, який має пористі губкоподібніу текстуру з великими площами поверхні, які можуть поглинати гази в крихітні пори.

Молекули також мають здатність поглинати певні кольори світла. В даному випадку титан з органічною молекулою був налаштований на поглинання синього світла, яке випромінювалось циліндричним фотореактором. В камеру реактора подавали вуглекислий газ, який повільно перетворювався на дві форми вуглецю – форміат та формамід, які є сонячним пальним.

Цінність технології в тому, що вона може допомогти скоротити викиди парникових газів. У перспективі, як пояснює вчений, черепиця з таким матеріалом може очищувати повітря навколо будинку та одночасно живити його.

Інша ідея полягає в тому, щоб встановлювати такі станції по переробці CO2 поруч з електростанціями, які генерують велику кількість цього газу. CO2 буде всмоктуватися станцією і проходитиме процес переробки парникових газів в енергію, яка поставлятиметься назад на електростанцію.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top