В 2018 році розпочнеться випробовування першої в світі вакцини від малярії

В 2018 році розпочнеться випробовування першої в світі вакцини від малярії

Всесвітня організація охорони здоров’я ВООЗ оголосила про запуск пілотного проекту по випробовуванню першої вакцини проти малярії. Проект розпочнеться в 2018 році та охопить три африканські країни - Гану, Кенію і Малаві.

Малярія вбиває сотні тисяч людей на рік і заражає мільйони осіб по всьому світу. Але з-поміж усіх Африка найбільше несе на собі тягар малярії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 90% випадків малярії у 2015 році відбулися в Африці, як і 92% смертей від малярії. Протягом багатьох років вчені досліджували різні методи боротьби з малярією, в тому числі і дуже творчі - скорочення популяцій комарів, модифікація їх нюху та навіть намагалися зробити людей менш смачнішими для цих комах.

Вакцина проти малярії отримала назву RTS, S/ AS01. Препарат впливатиме на імунну відповідь організму на паразитуючі мікроорганізми, які передаються людині під час укусу комара, і викликатиме реакцію атаки. Вакцинація здійснюватиметься шляхом внутрішньомязових ін’єкцій, які робитимуться в 4 етапи.

Перші три ін’єкції вакцини протягом трьох місяців, а останню – через півроку. Вчені зазначають, що саме четверта вакцинація є вирішальною, оскільки без неї дія трьох попередній ін’єкцій значно зменшується.

Наразі проект запускається в Гані, Кенії і Малаві, оскільки для масового впровадження вакцинації в Африці ще не зібрано достатньо даних. Вчені зазначають, що пілотний проект допоможе їм зібрати більше інформації про дію вакцини на людей та хворобу, а особливо на дітей.

Понад 750 тисяч дітей у віці від 5 до 17 місяців отримають вакцину, оскільки саме в цій групі препарат показав найгірший результат - лише в 4 випадках із 10 вакцина поборола хворобу.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top