Новий спосіб 3D-друку із скла

Новий спосіб 3D-друку із скла

3D-друк скляних об'єктів був відомий і раніше, але якість таких виробів була низькою. Новий спосіб 3D-друку зі скла був розроблений в Технологічному Інституті Карлсруе, що в Німеччині, і дозволяє отримати об’єкти більш високої якості.

В основі нового методу друку – особливий розчин зі світлочутливого рідкого полімеру та наночасток кварцу з високим ступенем чистоти. Ультрафіолетовий лазер, фокусуючись на товщі розчину у різних точках, призводить до затвердіння в тих місцях. Таким чином, об’єкт поступово, шар за шаром, вибудовується в розчині.

Далі об’єкт занурюють у розчинник, щоб очистити від залишків розчину. На даному етапі структура об’єкту  є все ще пористою та крихкою. На останньому етапі об’єкт нагрівають при високій температурі, що призводить до розплавлення та з’єднання наночасток скла. в результаті утворюється гладкий, твердий об’єкт, розміром від декількох мікрометрів до декількох сантиметрів.

 Вчені-розробники припускають, що така технологія може знайти застосування у таких областях, як оптика, біотехнологія та передача даних.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top