Як виглядають космічні капсули Blue Origin та Boeing

Як виглядають космічні капсули Blue Origin та Boeing

4-6 квітня 2017 року у США відбувся 33-й Космічний симпозіум, на якому піднімалися питання космічного туризму та перспективи освоєння космічного простору.

Приватна аерокосмічна компанія Blue Origin представила туристам дизайн симулятора космічної капсули корабля New Shepard. А компанія Boeing представила Starliner - пілотований транспортний космічний корабель.

Космічний туризм з капсулою від Blue Origin

Джеф Безос, засновник компанії Amazon та власник аерокосмічної компанії Blue Origin, представив цілу систему, створену для суборбітальних космічних польотів. Схема підйому така: капсула набиратиме висоту до 100 км протягом двох з половиною хвилин. Досягши піку, пасажири мають можливість відстібнути ремені безпеки та насолодитись невагомістю впродовж декількох хвилин. Через 4-5 хвилин вільного польоту, пасажири мають пристебнутись і готуватись по спуску. Спуск буде уповільнений до 20 миль/год і відкриється система стабілізуючого парашуту. Після цього гальмівні двигуни знизять швидкість до 3 миль/год, перш ніж приземлитись. Загальний час польоту складатиме 11 хвилин, а точна вартість подорожі наразі невідома.

Інтер’єр космічної капсули нагадує кабіну найкращого спорт кару преміум класу. Незважаючи на те, що невелика капсула може вмістити до 6 чоловік, в ній досить просторо.

Шкіряні сидіння розташовані у напівлежачому стані, а пасажиру якнайкраще видно своє власне вікно.

Поряд з кожним пасажиром встановлений спеціальний планшет, на якому відображаються усі деталі подорожі та вказівки, яких необхідно дотримуватися.

Starliner від Boeing

Космічний проект від компанії Boeing схожий з проектом Джефа Безоса, але все ж більш амбітний. Starliner може вмістити до 7 людей на борту, а туристичний шлях проходитиме на низькій навколоземній орбіті або ж прямо до МКС.  

Ден Нелсон, інженер керівництва управління навігацією для Boeing, продемонстрував симуляцію польоту та стикування з МКС на швидкості від 0,03 до 0,06 м/сек.

Незважаючи на складність технічного процесу, політ здійснюється за допомогою невеликого джойстика. Також на борту Starliner були представлені спеціальні легкі скафандри, в яких здійснюється політ. 

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top