Як найбільш гострозора комаха на планеті може удосконалити безпілотники

Як найбільш гострозора комаха на планеті може удосконалити безпілотники

Вчені дуже часто застосовують фізіологічні особливості найрізноманітніших представників фауни, щоб модернізувати робототехніку. На разі науковці Кембриджського університету почали вивчати унікальну комаху Holcocephala fusca, яка є найбільш точним хижаком на планеті.

Мухи мають унікальну здатність майже зі 100-відсотковим успіхом перехоплювати свою жертву з великої відстані. Мухи-ктирі при цьому не лише атакують жертву, але й можуть попередньо націлюватись на неї та навіть міняти траєкторію руху, слідуючи за ціллю. Такі здібності в живій природі має бабка, але вона відрізняється значно більшим розміром.

Очі комах складаються із мікроскопічних елементів, які є своєрідними «міні-очами». Елементи відрізняються за розміром – більші розташовуються по центру, тоді як дрібніші – на периферії. Така будова ока дозволяє мухам атакувати жертву за лічені секунди на відстані.

Вчені пропонують використовувати особливості будови ока комахи Holcocephala fusca для побудови ефективних дронів. Основна проблема безпілотників полягає у недостатній потужності акумулятора для повної обробки зображення. Удосконалення дронів за принципом комах-ктирів дозволить значно зекономити енергію та використовувати їх задля винищення безпілотників навколо аеропортів.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top