3D-принтери зможуть друкувати рослинним матеріалом

3D-принтери зможуть друкувати рослинним матеріалом

Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили спосіб використання рослинної целюлози в якості сировини для 3D принтерів. Друк целюлозою є альтернативою популярним біорозкладним полімерам на нафтовій основі, а також є дешевшим у виробництві.

Целюлоза є найбільш поширеним органічним полімером у світі. Целюлоза і її похідні використовуються в виробництві фармацевтичних препаратів, медичних виробів, в якості харчових добавок, будівельних матеріалів, одягу.

Команда Массачусетського технологічного інституту використала замість ацетату целюлози, поширений і доступний матеріал на основі целюлози зі зменшеним числом водневих зв’язків, які розчиняються в ацетоні та піддаються екструзії через сопло 3D принтера. Ацетон швидко випаровується, дозволяючи матеріалу твердіти.

Міцність та ударостійкість елементів з целюлози набагато більша, аніж надрукованих з використанням інших популярних матеріалів, включаючи АБС та полімолочну кислоту.

Суттєва перевага нового процесу другу полягає у випаровуванні ацетону, що дозоляє предметам твердішати навіть при кімнатній температурі, тоді як більшість 3D принтерів задля цього нагрівають полімер. Це означає, що друк целюлозою буде швидшим, економнішим та екологічним.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top