Куленепробивний щит оріґамі

Куленепробивний щит оріґамі

Спеціалісти університету Брігама Янга створили куленепробивний щит, в основі конструкції якого – принцип складання оріґамі. Щит швидко розкладається та ефективніший в умовах загрози.

Щити, які використовуються задля захисту силовиків від куль, давно вже застаріли. Вони громіздкі і тяжкі, через що їх важко швидко переносити з місця на місце в умовах підвищеної небезпеки. Саме це і спонукало команду науковців університету Брігама Янга створити сучасне рішення, яке б виконувало функції щити, але було б легке та мобільне.

Для створення нової моделі щита розробники звернулись до багатовікової техніки оріґамі. Замість тяжкої сталі було застосовано кевлар, синтетичне волокно, міцність якого у 5 разів більша, аніж у сталі. Так, в основі щита – аж 12 шарів куленепробивного кевлару. Вага готової конструкції складає 25 кг, що наполовину менше, аніж вага стальних щитів.

Щит розкривається за п’ять секунд і може захистити одночасно до трьох осіб. У складеному вигляді щит займає менше місця. Поки це лише прототип, але його планують випробовувати в реальних умовах.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top