Система очищення вітрового скла автомобіля, яка опереджає дощ

Система очищення вітрового скла автомобіля, яка опереджає дощ

У дощову погоду бризки води від попутного транспорту можуть створити аварійну ситуацію, коли водій втрачає видимість. Система очищення вітрового скла від шведської компанії Semcon попереджує такі ситуації, активуючи двірники за декілька секунд до розбризкування.

Система являє собою комп’ютерну програму,  яка використовує фронтальну камеру автомобіля, радар та датчик дощу. Камера використовується для фіксації великих вантажівок, які наближаються по зустрічній смузі. Радар визначає відстань між автомобілем та вантажівкою та визначає на скільки швидко вони перетнуться в одній точці. Датчик дощу, зі свого боку, аналізує погодні умови та можливе розбризкування води.

Коли програмна визначає, що ризик розбризкування високий, вона одразу активує двірники. Таким чином, двірники починають працювати в інтенсивному режимі до того, як машину забризкає водою. На відміну від цієї системи, датчики дощу запускають двірники тільки після того, як вода вже потрапила на вітрове скло.

Наразі  система активно тестується в реальних умовах. Компанія Semcon сподівається, що автовиробники вже найближчим часом почнуть використовувати їх систему у автомобілях.

Джерело: Newatlas, Semcon

comments powered by Disqus
 
Top