Вчені створили акумулятори на основі води, які ефективніші за літій-іонні

Вчені створили акумулятори на основі води, які ефективніші за літій-іонні

Гарвардські вчені розробили абсолютно нетоксичні батареї, які зберігають свою енергію в органічних молекулах, розчинених в нейтральній воді.

В типових акумуляторних батареях використовують ванадій та бром, що розчиняються у кислоті. Як показав досвід, це не найкраще рішення – вони небезпечні, дорогі та втрачають значний відсоток свого накопичувального потенціалу після багаторазового використання.

В основі нової конструкції батарей – водний розчин органічних електролітів і фероцена. Також вчені модифікували молекулярні розчини в складі електролітів, зробивши їх водорозчинними. Модернізувавши таким чином всі попередні напрацювання, вченим вдалось створити батареї заповнені неагресивними речовинами з нейтральним рівнем pH.

Якщо порівнювати їх з літій-іонними батареями, то останні обходяться значно дорожче. Але головна перевага нового складу акумуляторів – це їх опір деградації: за 1000 циклів зарядки-розрядки батареї втрачають лише 1% своєї ємності. Таким чином в майбутньому такі батареї зможуть стати стаціонарними акумуляторними установками для накопичення енергії альтернативних енергоносіїв, таких як сонячні та вітряні електростанції.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top