Вчені створили бактерію, що генерує струм та очищує воду

Вчені створили бактерію, що генерує струм та очищує воду

Науці давно відомі бактерії, які здатні виділяти електрику в процесі метаболізму. Ця здатність властива переважно тим бактеріям, які проживають у складних умовах навколишнього середовища. Команді вчених з університету Каліфорнії вдалось навчити бактерії продукувати електроенергію ефективніше. Такі бактерії можуть замінити хімічні елементи для очищення води.

Бактерії виробляють енергію завдяки спеціальним білкам та функцііонуванню клітинних мембран. Вченим вдалось сконструювати особливу молекулу DSFO +, що містить атом металу, яка модифікує клітинні мембрани. Нову молекулу вживили в бактерію Shewanella oneidensis, після чого вона почала виробляти електричний струм.

Всього вчені мутували два штамма Shewanella і в ході дослідження зробили висновок, що DSFO + може не лише замінити природні струмопровідні білки, але й робити це ефективніше за них. Так, це підвищує потужність бактерії і вона не втрачає функції струмогенерації протягом всього життя.  На разі, єдиним обмеженням є те, що бактерії мають перебувати в безкисневих умовах.

Вчені планують експериментувани ще й з іншими бактеріями. Модифіковані бактерії зможуть стати ефективними очисниками стічних вод і обходитимуться значно дешевше, аніж хімічні засоби, що використовуються з цією ціллю.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top