Вчені Стенфорду розробили лабораторію на чіпі вартістю 1 цент

Вчені Стенфорду розробили лабораторію на чіпі вартістю 1 цент

Вчені Стенфордського університету розробили лабораторію на чіпі, який можна роздрукувати на струменевому принтері. Чіп може діагностувати такі серйозні хвороби, як рак, малярію та туберкульоз, а його ціна – лише 1 цент.

Чіп складається з двох частин – кремнієвого мікрофлюїдального відсіку для клітин та багаторазової електронної смужки, яка друкується на звичайному струменевому принтері на листі поліестеру. Чорнила для друку використовуються з наночастками, які є провідниками. Процес виготовлення одного чіпа займає 20 хвилин.

Метод, який чіп застосовує для діагностики клітин, характеризується високою точністю та швидкістю. Чіп сепарує клітини на основі їх електричних властивостей – на смужку подається електричний потенціал, а клітини у відсіках розподіляються в одну чи іншу сторону, залежно від їх поляризації в ході даелктрофореза.

Розробляючи чіп, вчені ставили перед собою завданні зменшити ціну на діагностичне обладнання, як просто недоступне у країнах, які розвиваються. Ціна на такий чіп – лише 1 цент, що робить його реальною альтернативою для надто дорогого обладнання. Це дозволить діагностувати більшість складних захворювань на етапі, коли вони ще піддаються лікуванню.

Джерело: Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top