Штучний інтелект – спасіння чи загроза для людства? Стівен Хокінг та Ілон Маск про захист людей від роботів

Штучний інтелект – спасіння чи загроза для людства? Стівен Хокінг та Ілон Маск про захист людей від роботів

Штучний інтелект може вирішити безліч проблем людства – починаючи від небезпеки кліматичних змін і закінчуючи лікуванням тяжких хвороб. Тому сьогодні розробка штучного інтелекту – це чи не першочергове завдання для науковців. Стівен Хокін та Ілон Маск разом з іншими вченими створили список принципів, на яких має базуватись будування робототехніки та їх експлуатація у реальному житті.

Три закони робототехніки були сформовані Айзеком Азімовим. На конференції, присвяченій штучному інтелекту, що проходила на початку 2017 року, велика група вчених розширила нині існуючі закони до 23 пунктів. Перед конференцією проводились масштабні опитування учасників зустрічі на тему пріоритетів розвитку штучного інтелекту та управління ним на майбутні роки. Чорновий варіант законів був розглянутий на конференції та отримав схвалення 90% вчених, після чого була оформлена їх остаточна редакція.

23 пункти згруповані по трьом напрямкам: дослідницькі питання, етика та цінності, і довгострокові питання. Серед основних постулатів – це дотримання балансу між роботами і людьми та створення роботів не задля їх самих, а з метою вирішення конкретної проблеми.

Найбільш спірним стало питання про правовий та етичний статус штучного інтелекту. І хоч сьогодні для більшості такі питання здаються фантастичними, та враховуючи всю складність робототехніки, дебати на цю тему вже починають зароджуватися в Європейському Союзі.

Деякі з пунктів законів вже реалізовуються на практиці. Так, група вчених, що працює над проектом DeepMind, обговорюють створення спеціальної «великої червоної кнопки», яка б могла миттєво урегулювати ситуацію, коли робот виходить з-під контролю.

Всі вчені конференції стверджують, що основою безпеки та контролю роботів є лише створення їх задля служінню загальних етичних цінностей та для блага всього людства, а не окремої держави чи організації.

Джерело: Futureoflife, Newatlas

comments powered by Disqus
 
Top