Як змінюється мозок людини після перебування в космосі

Як змінюється мозок людини після перебування в космосі

Нове дослідження Мічіганського університету показало, що під час перебування людини в космосі об’єм сірої речовини мозку змінюється. Результати дослідження можуть відкрити нові шляхи для лікування хвороб.

В космосі тіло людини піддається значним трансформаціям, пов’язаних із відсутністю гравітації та потужним сонячним випромінюванням. Тіло космонавта без достатньої сили тяжіння втрачає масу кісток та м’язів.  Космічне випромінювання також становить велику загрозу і нещодавні дослідження НАСА показали, що воно здатне змінювати структуру ДНК людини.

Нове дослідження науковців Мічіганського університету зосередилось на космічному впливі на мозок людини. Дослідники обстежили 26 астронавтів – 12 з яких перебували у космосі два тижні, а інші 14 – проживали на МКС протягом шести місяців. Обом групам космонавтів робили МРТ мозку, результати якого показали, що в обох випадках об’єм сірої речовини збільшується в одних зонах та зменшується в інших. І чим довше космонавти перебували в космосі, тим серйознішими були зміни.

Зміна об’єму сірої речовини мала місце в тих зонах мозку, які контролюють рух ніг та оброблять сенсорну інформацію від нижніх кінцівок. Пояснюється це необхідністю мозку адаптуватись до умов невагомості і фактично вчитись рухатись заново.

Отримані дані вчені можуть використовувати для лікування різних хвороб, оскільки дослідження довело, що мозок здатен формувати нові зв’язки між нейронами і використовувати найрізноманітніші сигнальні шляхи задля компенсації структурних змін.

Джерело: Newatlas

По теме

 

comments powered by Disqus
 
Top