Bosch продовжує зростати завдяки «підключеним» технологіям

Bosch продовжує зростати завдяки «підключеним» технологіям

У 2016 році група компаній Bosch вкотре збільшила свої продажі. За попередніми даними в минулому році вони виросли на номінальних 3,5%, сягнувши близько 73,1 млрд євро. З урахуванням курсових різниць зростання продажів склало 5,4%. Курсова різниця негативно вплинула на результати продажів на суму близько 1,3 млрд євро.

Насамперед, якщо йдеться про підключення через Інтернет речей (IoT) та перехід до електромобільності, Bosch робить стартові інвестиції, що сягають мільярдів євро. У 2016 році компанія збільшила свої витрати на дослідження і розвиток до приблизно 6,6 млрд євро. Компанія-постачальник технологій та послуг отримала близько 4,3 млрд євро прибутку від операцій до сплати відсотків і податків (EBIT) у 2016 році. Bosch прагне стати провідним постачальником у галузі Інтернету речей. Компанія бачить величезний потенціал зростання у галузі інтелектуальних цифрових сервісів. Інтернет речей стає персональним. Саме тому Bosch інвестує близько 300 мільйонів євро у створення нового Центру з розробок у сфері штучного інтелекту, який допоможе доповнити досвід компанії у галузі IoT.

Штучний інтелект: 300 мільйонів євро на новий Центр Bosch

Розпочав свою роботу Центр штучного інтелекту Bosch (Bosch Center for Artificial Intelligence (BCAI), метою якого є вдосконалення знань в галузі штучного інтелекту. Очікується, що всього лише за п'ять років продукти, де задіяний штучний інтелект, становитимуть 10% продажів Bosch. Спочатку у Центрі штучного інтелекту Bosch будуть працювати близько 100 фахівців в Індії (Бангалор), США (Пало-Альто) та Німеччині (Реннінген). До 2021 року компанією Bosch буде інвестовано 300 мільйонів євро в розширення центру. Протягом того ж періоду планується збільшити штат Центру в кілька разів.

Інтелектуальні цифрові сервіси: ринок вартістю в мільярди

Для Bosch персоналізація Інтернету речей є наступним рівнем «підключення». Компанія з проведення досліджень ринку Tractica прогнозує, що число людей, які використовують цифрові сервіси, зросте на понад 350% до 2021 року. Одним з продуктів Bosch, представлених на виставці CES (Consumer Electronics Show) в Лас-Вегасі, був домашній робот Kurі. При розробці робота компанія Bosch особливу увагу приділила персоналізації, тобто його здатності взаємодіяти з людьми. Крім того, компанія представила Майкі (Mykie), помічника, адаптованого до вимог smart-кухні. Наприклад, Майкі знає, що знаходиться у холодильнику, автоматично складає списки покупок, а також допомагає в приготуванні їжі. Крім того, представлений на виставці CES концепт-кар дає зрозуміти, яким буде «особистий помічник-автомобіль». Згідно з новим дослідженням, проведеним компаніями Bosch і Prognos, «підключені» транспортні засоби дадуть людям можливість використовувати близько 100 додаткових годин на рік більш ефективно та невимушено.

Майбутнє мобільності: «Нуль аварій»

Без стресу, без аварій та без шкідливих викидів — саме так компанія Bosch бачить дорожній рух майбутнього. Bosch проводить інтенсивні дослідження, щоб досягти прориву у технології виробництві акумуляторів. Це зробить електромобілі доступними для широких мас. У Фейєрбасі біля м. Штутгарта компанія створила «акумуляторний кампус», сконцентрувавши там зусилля, направлені на розробку акумуляторних елементів та технологій розробки акумуляторів. Разом з розробниками тут працюють ще 300 співробітників компанії, щоб підготувати технологію акумуляторів майбутнього до промислового виробництва. Щороку Bosch інвестує близько 400 млн євро в технології, пов’язані з електромобілями. Завдяки широкому асортименту перевірених компонентів, таких як електродвигуни, силова електроніка та акумулятори, компанія вже виграла 30 контрактів на їх постачання.

Ефективність бізнесу у 2016 році за напрямками діяльності

Негативні наслідки курсових різниць далися взнаки, якщо розглядати розвиток бізнесу за окремими напрямами. Напрям Mobility Solutions наростив номінальні 5,5% у 2016 році, перевищивши за темпами зростання світове виробництво автомобілів. З урахуванням курсових різниць зростання склало 7,0%. За попередніми даними продажі склали 44,0 млрд євро у 2016 році. На ринку систем вприскування бензину Bosch встановив новий рекорд з продажем 250 мільйонів форсунок високого тиску. Компанія мала особливий успіх із системами допомоги водію та інформаційно-розважальними системами. У 2016 році бізнес-сектор Споживчих Товарів збільшив прибуток на 2,8% — до 17,7 мільярда євро. З урахуванням курсових різниць зростання склало 6,2%. Підрозділи Електроінструментів та BSH Побутова Техніка знову представили численні «підключені» продукти у 2016 році. Продажі у бізнес-секторі Енергетики та Технологій Будівництва зросли на 0,8% у 2016 році (3,2% з урахуванням курсових різниць), до 5,2 млрд євро. Такі підрозділи, як Термотехніка, Системи Безпеки та Рішення Бош у сфері послуг, показують все більші обсяги продажів завдяки «підключеним» рішенням, наприклад, смарт-системи опалення, відео-технології, а також такі послуги, як аварійна служба eCall та консьєрж-сервіс. Попередні дані бізнес-сектору Промислових Технологій показують щорічне падіння продажів у 5,1% до 6,3 млрд євро. З урахуванням курсових різниць падіння становить 4,5%. Насамперед, події на ринках Китаю, Росії та Бразилії продовжують створювати труднощі для відділу Силових Агрегатів та Систем Управління. У 2016 році у секторі Пакувальних Технологій продажі залишилися приблизно на тому ж рівні, що й у попередньому році.

Ефективність бізнесу у 2016 році по регіонах

Попередні дані по Європі свідчать про позитивний розвиток бізнесу групи Bosch у 2016 році. У цьому регіоні постачальник технологій та послуг збільшив обсяги продажів на 3,4% (4,8% з урахуванням курсових різниць) до 38,6 млрд євро. Продажі у Північній Америці залишилися приблизно на рівні попереднього року та склали 12,4 млрд євро. Падіння продажів склало 2,0%, або з урахуванням курсових різниць 1,8%.

У Південній Америці група компаній Bosch збільшила свої продажі на 2,1%  з урахуванням курсових різниць. У номінальному вираженні обсяг продажів знизився на 5,7% до 1,3 мільярда євро. У Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, включаючи Африку, компанія Bosch показала зростання продажів на 12% з урахуванням курсових різниць. У номінальному вираженні обсяг продажів виріс на 8,1% до 20,8 мільярдів євро.

Збільшення штату співробітників в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Центральній і Східній Європі та Німеччині

По всьому світу в групі компаній Bosch станом на 31 грудня 2016 року працюють близько 390 000 співробітників. Чисельність персоналу збільшилась приблизно на 15 000 у 2016 році. Найбільше нових співробітників було прийнято на роботу, насамперед, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, Центральній та Східній Європі. У Німеччині чисельність персоналу зросла на 2 100 співробітників.

Прогноз на 2017 рік: помірне зростання на тлі збільшенні коливань ринку

На 2017 рік Bosch прогнозує помірне зростання світової економіки на 2,3%. Компанія-постачальник технологій і послуг вбачає ризики для економіки, перш за все, в політичних подіях у США та Європі. У 2017 році компанія Bosch націлена на подальше зростання і темпи росту, що є швидшими за відповідні ринки. Компанія хоче й надалі підвищувати конкурентоспроможність та прибутковість всіх своїх підрозділів.

comments powered by Disqus
 
Top