Як створюються генетично модифіковані комахи-кіборги

Як створюються генетично модифіковані комахи-кіборги

Компанія біомедичних рішень Draper спільно з медичним інститутом Говарда Хьюза працює над перетворенням бабок у живих дронів. Модифіковані комахи можуть використовуватись для планового опилення та навіть розвідки.

Амбіційний проект отримав назву DragonflEye. Технологія перетворення комах на кіборгів полягає у використанні оптогенетики, коли потрібні нейрони активую за допомогою світла. Для цього науковці застосували спеціальні мініатюрні оптроди, які й діють на конкретні нейрони, чим самим дозволяють контролювати політ комах, в тому числі і таких дрібних та легких, як бабки.

Задля полегшення системи оптродів вчені замінили акумулятори на сонячні батареї, які живлять всю установку. На разі основним завданням науковців є полегшення маси конструкції та її оптимізація і об’єднання в єдиний чіп.  

Комахи-кіборги зможуть літати автономно та без прямого дистанційного управління, керуючись лише алгоритмами та навігаційною системою. Дані зібрані під час польотів надсилатимуться на базову станцію завдяки спеціальному радіопередачу, що також вмонтований в систему.

Джерело: Engadget, Draper

comments powered by Disqus
 
Top