BAE Systems створює концепт лазера, що може перетворити атмосферу в гігантську лінзу

BAE Systems створює концепт лазера, що може перетворити атмосферу в гігантську лінзу

Ідея BAE Systems – це лазер, який здатен формувати в товщі атмосфери Землі такі ж структури, як у лінз. Ця технологія може використовуватися у розвідці, відслідковуванні ворогів та формувати своєрідний «щит» для захисту повітряних суден, наземних транспортних засобів, військ і кораблів від нападників.

Хоч ця ідея і звучить як фантастика, вчені говорять, що такі лазері будуть реальними вже в найближчі 50 років. Концепція отримала назву LDAL і полягає у використанні енергії лазера, що проходить вздовж систем лінз. Цим самим система змінює атмосферу Землі в структуру об’єктива,  імітуючи природні явища – відбиваючі властивості іоносфери та міражі пустелі. В результаті, видозмінені структури збільшують або змінюють напрям електромагнітних хвиль – світла та радіосигналів.

LDAL імітує ці два ефекти, використовуючи високовольтну імпульсну потужність лазера, цим самим призводячи до «ефекту Керра», щоб тимчасово іонізувати якусь частину атмосфери. В результаті, це дозволятиме датчикам літаків зібрати більше світла від площі під об’єктивом і робити набагато чіткіші і якісніші зображення. Також LDAL може продукувати «рефлексивну» структуру, яка руйнуватиме лазерні промені ворогів через що вони будуть не в змозі досягнути конкретне повітряне судно чи ж іншу ціль.

Побачити технологію LDAL  в дії можна на відео:

 

Професор Нік Колосімо із BAE Systems пояснив: «Робота з деякими з найкращих науковців Великобританії допоможе  в нових і революційних технологіях, а також розвине ландшафт потенційних військових технологій так, про що п’ять чи десять років тому навіть не мріяли».

Джерело: newatlas.com

comments powered by Disqus
 
Top