Огляд бездротового ретранслятора TP-Link TL-WA850RE: розширюючи горизонти

Огляд бездротового ретранслятора TP-Link TL-WA850RE: розширюючи горизонти

Навіть найпотужніший роутер не зможе охопити територію великого будинку разом з прилеглими територіями. Бувають і такі ситуації, коли необхідність в топовому маршрутизаторі відсутня через відносно невеликі габарити помешкання. Проте часом подвійна стінка між крайніми кімнатами може блокувати потужність сигналу. У будь-якому випадку вирішити проблему зможе бездротовий ретранслятор TP-Link TL-WA850RE.

Для чого потрібен це пристрій?

Найголовніша задача TP-Link TL-WA850RE – це посилення сигналу роутера в раніше недоступні місця, де неможливо прокласти кабель, з тих чи інших причин. До того ж мати справу з кабелями це не завжди зручно. Мало хто забажає псувати зайвими кабелями інтер’єр приміщення, особливо вдома. Саме тому пристрій від TP-LINK допоможе збільшити зону покриття без зайвих клопотів. 

Зовнішній вигляд

Дизайн моделі нагадує великий та витончений блок живлення білого кольору з глянцевим покриттям. Та насправді це повністю самодостатній пристрій, який після увімкнення готовий відразу приступати до роботи.

На лицьовій поверхні є логотип виробника і набір індикаторів синього кольору з кнопкою для з’єднання з маршрутизатором. Всі індикатори світяться яскравим синім кольором . Серед індикаторів є статуси живлення, власної сітки Wi-Fi, підключення до роутера, індикатор рівня прийому сигналу і порту Ethernet.

Останній, до речі, знаходиться в нижній частині корпусу і потрібен для підключення різноманітної техніки такої як ігрові приставки, різноманітні мультимедійні програвачі та телевізори. Поруч з роз’ємом є й прихована в корпус кнопка скидання до заводських налаштувань. Ззаду знаходиться звичайна вилка європейського типу.

Початок роботи

Після увімкнення TP-Link TL-WA850RE у користувача є два варіанта підключення підсилювача до роутера.

Перший варіант найпростіший і він сподобається навіть починаючим користувачам. І потребує він використання технології WPS. Для початку вам потрібно активувати WPS на роутері і після цього натиснути на кнопку з намальованим замком на повторювачі.

Після цього ретранслятор створить власну мережу з аналогічними параметрами до оригінальної включно з ім’ям і паролем, що значно полегшить процес використання моделі.

Якщо ж підключитися за допомогою першого варіанту не вдалося, то можна використати веб-інтерфейс пристрою. Для цього вам потрібно підключити повторювач до мережі і під ’єднатися до нього через Wi-Fi за допомогою комп’ютера, або ж смартфона чи планшета.

Після встановлення зв’язку, потрібно перейти за наступною адресою: http://tplinkextender.net. Перед вами з’явиться вікно з полями для логіна і пароля – за замовчуванням для кожного поля це «admin».

   

  

 

Після успішного проходження авторизації відкривається вікно для швидкого налаштування моделі. Ви зможете обрати регіон, обрати безпровідну мережу яку вам потрібно продублювати, ввести дані пароля оригінальної мережі, та вказати вручну назву мережі, яку створить підсилювач. Також, за бажанням, можна скопіювати назву з головного маршрутизатора, або точки доступу.

  

 

 

 

Після того як повторювач з’явиться у мережі під новим ім’ям, його вже можна використовувати за прямим призначенням. Якщо ж буде необхідність встановити більш розширені налаштування, потрібно знову перейти в браузері за посиланням http://tplinkextender.net. Після цього перед користувачем з’явиться інтерфейс пристрою, який дещо нагадує з своєю стилістикою інтерфейс роутерів від Tp-Link. За необхідності, в розділі профіль можна додавати або видаляти мережі які ретранслює пристрій. Усі інші налаштування досить схожі зі списком недорогих маршрутизаторів компанії виробника.

Ретранслятор в роботі

Повторювач працює в діапазоні 2,4 ГГц, для перевірки його на практиці використовуйся маршрутизатор TL-WR841ND від Tp-Link. Задачею ретранслятора стало вирішення проблеми зі сліпою зоною в домашніх умовах.

У першому випадку відстань від ретранслятора до точки доступу в одній кімнаті склала 5 метрів. За умові знаходження біля роутера, тест швидкості з ноутбука показав швидкість прийому 58,46 Мбіт/с, а віддачі – 92,76 Мбіт/с.

В той час, як у сліпій зоні, яка знаходиться за 10 м від точки доступу, з підключенням до ретранслятора ноутбук показав наступні результати: 13,72 Мбіт/с – завантаження і 13,19 Мбіт/с – віддача.

Проте, після переміщення ретранслятора у кімнату з сліпою зоною, швидкість значно упала, так як відстань між мережевим обладнанням збільшилася практично в два рази. Тому й на виході вдалося отримати результат майже в два з половиною рази менше.

Але, враховуючи повну відсутність інтернету в кімнаті без повторювача і достатньо велику відстань з двома стінками від основного пристрою, це дійсно хороший результат. Тому що з’являється стабільна можливість переглядати відео і прослуховувати музику в режимі онлайн. 

Враження

TP-Link TL-WA850RE не можна назвати повною заміною провідної точки доступу, проте він чудово може використовуватися замість неї у більшості випадків. Пристрій відрізняється маленькими габаритами і можливістю ретранслювати сигнал від маршрутизатора у безпровідному режимі. Повторювач чудово виконує свою роль і значно розширить покриття зони Wi-Fi, якщо в помешканні використовується роутер зі слабким сигналом або ж багато сліпих зон.   

ОСОБЛИВОСТІ:

• Легкий в налаштуванні •

• Наявність роз’єму Ethernet •

ХАРАКТЕРИСТИКИ:

  • Модель TP-Link TL-WA850RE (TL-WA850RE)
  • Стандарт IEEE 802.11b/g/n
  • Діапазон частот 2,4 ГГц
  • Загальна швидкість до 300 Мбит/с
  • Безпека бездротового WEP, WPA/WPA2
  • Порти 1 порт Ethernet 10/100 Мбит/с (RJ45)
  • Живлення 3 Вт
  • Тип розетки Європейська 
comments powered by Disqus
 
Top