Що буде, якщо вистрілити в космосі?

Що буде, якщо вистрілити в космосі?

Відомо, що у безкисневому просторі вогонь не може горіти, але сучасна вогнепальна зброя влаштована так, що сама провокує займання пороху завдяки спеціальним окислювачам. Так що ж відбуватиметься після пострілу з вогнепальної зброї у відкритому космосі?

Найбільш очевидний розвиток подій пояснюється третім законом Ньютона, а саме те, що при пострілі людину відкине назад, а куля буде продовжувати рух вічно. Нескінченний рух пулі пояснюється тим, що наш Всесвіт розширюється зі швидкістю 73,3 км в секунду на кожні 3,26 млн світлових років, і тому кулі ніколи не наздогнати атоми чорної матерії, які знаходяться в 40-50 тисяч світлових років від неї. Людина, яка здійснила постріл, теж не буде перебувати на місці, а безкінечно віддалятиметься від початкової точки, лише її рух буде значно повільнішим – декілька сантиметрів в секунду.

Інший варіант розвитку подій, якщо ціллю пострілу буде Юпітер. У такому випадку непотрібно навіть прицілюватися, оскільки гравітація Юпітера настільки сильна, що планета сама притягуватиме пулю зі швидкістю 60 км/сек.

Якщо ж стріляти з орбіти Землі, то цілком вірогідно, що куля зможе обігнути планету і влучити в стрілка. Це пояснюється тим, що об’єкти на орбітах знаходяться в стані вільного падіння.

 

Джерело: livescience.com

comments powered by Disqus
 
Top